Moře na vaší zahradě


Každý rok jezdí řada z nás k moři, ale někteří tam nejezdí je na rekreaci, ale jezdí tam léčit své zdravotní problémy. O blahodárném účinku mořského slaného vzduchu a mořské vody je sepsáno mnoho knih a není o něm pochyb. Lepší dýchání, pozitivní vliv na pohybové ústrojí a hlavně na kůži, na kterou slaná voda působí přímo blahodárně. Na léčbu je ale pobyt u moře jednou za rok málo, a tak je ideální najít si ve svém okolí bazén se slanou vodou. Nejsou tak časté jako běžné bazény a akvaparky, ale dají se najít v rámci zdravotnických zařízení nebo v hotelových komplexech. A další možností je pořídit si bazén se slanou vodou u sebe na zahradě.

mořská sůl

Mít vlastní slaný bazén, to nemusí být bazén na plavání, jde přece spíše o léčbu, takže to může být jen prostor, do kterého se pohodlně vejdete si lehnout nebo sednout. Všechno ale musí být od začátku určeno pro slanou vodu, ta totiž působí agresivně a způsobuje rychlou korozi materiálů. Mořská sůl do bazénu, to je to nejmenší, tu můžete zakoupit třeba u firmy Chlorito, která nabízí veškeré potřeby jak pro slanou, tak pro sladkou vodu. Slaná voda, kterou si vyrobíte ve své bazéně přesným nadávkováním zakoupené mořské vody, bude mít léčivé účinky a plně vám nahradí pobyt u moře.

mořská sůl

Samozřejmě sluníčko nebude tak hrát jako u moře, ale léto v České republice, to je řada tropických dní, kdy vám bude chybět už jen to šumění vln, ale i umělé vlny si můžete do svého bazénu nainstalovat. Nenechte se omezovat drahými zájezdy k moři a udělejte si slaný bazén na vaší zahradě. Možná se nebude moc líbit dětem, ale i ty si umí na slanou vodu zvyknout a prospějete jejich pokožce. A babička s dědou? Ti budou v bazéně relaxovat a uvolňovat své stárnoucí klouby. A pokud máte v rodině někoho s problémy s lupénkou nebo astma, toho tam vymáchejte pravidelně. Slaná voda, to je lepší než léky z lékárny.